Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek

 

Stargate SG-1 je televizní seriál, který vychází z filmu Stargate, 1994. Po porážce Ra a návratu na Zem do důchodu, je plukovník Jack O'Neill povolán zpět do služby, když bytost se "žhnoucíma očima", Goa'uld známý jako Apophis, projde Stargate na Zem a unese jednoho vojáka, ženu.S myšlenkou, že Stargate vede jen na jednu planetu, nový velící důstojník, Generál George Hammond, je připraven poslat atomovou bombu skrz Stargate na Abydos. Za těchto okolností O'Neill odhalí, že Stargate na Abydosu nebyla zničena a Daniel Jakson je naživu a spokojeně si žije s Abydosany.Po kontaktu Daniela Jaksona, plukovník O'Neill beze skrz Stargate na Abydosu tým, na místo kam Apophis unesl Danielovu manželku, Sha're a jejího bratra Shaaru. Daniel poté objasňuje, že Stargate vede i na další místa a je součástí velké sítě Stargate v galaxii.Po tomto objevu, je vytvořeno několik malých týmů, známých jako SG týmy, aby prozkoumávali novou síť Stargate. Plukovník O'Neill je jmenován velitelem SG-

Tau'ri

Tau'ri je lidská civilizace na planetě Zemi. Mají vlastní program Hvězdné brány, jsou spojenci Asgardů, Tolánů (není zcela jisté jestli po Goa´uldském útoku někodo přežil), Tok'rů. Tau'ri (Země) je původní svět, ze kterého začali Goa'uldi unášet lidi na jiné planety. Později se lidé ve starověkém Egyptě vzbouřili a Hvězdnou bránu zakopali (viz film Hvězdná brána). Na konci desáté řady v epizodě Unending (Nekončící) prohlásil jeden z předních Asgardů (Thor), že lidé se stali "Pátou rasou" (viz epizoda Pátá ras).

Lidé neměli do 6. sezóny vlastní vesmírnou loď schopnou nadsvětelného cestování pomocí hyperpohonu. První takovou lodí byla až Prometheus (kódové označení X-303). O třídu výše stojí moderní křižníky třídy Daedalus (neoficiálně označovány jako BC-304), jmenovitě Daedalus, Odyssey , Korolev, Apollo a Phoenix. Tyto lodě mohou být napájeny ZPM, což je antický zdroj energie.

Asgardi
 

Asgradi jsou jedna ze čtyř ras Aliance (nejvyspělejších ras ve vesmíru). Mají velmi vyspělou technologii. Vzhledem připomínají v Americe často zobrazované šedé vyzáblé mimozemšťany s velkýma očima. Jejich technologická převaha proti Goa'uldům je značná, proto je nepovažují za své největší nepřátele. Těmi jsou Replikátoři, využívající vyspělé technologie Asgardů proti nim. Nejdůležitějším Asgardem je Thor (vrchní velitel asgardské flotily), který v seriálu plní roli prostředníka mezi lidmi a Asgardy.

Asgardé důsledkem genetické degenerace trpí závažnou chroobou, a proto v posledním epizodě 10. řady seriálu vybaví asgardi pozemskou loď Odysseu všemi svými technologiemi jako odkaz své rasy. Následně se u jejich planety objeví Orijské lodě. Odysea s pomocí nových asgardských zbraní jednu loď zničí. Asgardi zemřeli při výbuchu planety, na kterou se shromáždili, aby skončili svůj život. Oriové sledujíc signál z asgardského počítačového jádra na Odyssey.

Tok'ra

Tok'ra jsou odporem proti vládcům soustavy. Tok = proti a Ra = jeden z, mrtvých, vládců soustavy. Na různých planetách budují podzemní tunely pomocí speciálních krystalů hluboko pod povrchem, kde se ukrývají před útoky Goa'uldů. Spolupracují se Zemí. Způsob jejich boje je pouze infiltrace, nemají takové vojenské prostředky jako Goauldi. Po útoku Anůbise na základnu Tokrů jsou stalé ve vyhnanství a velká většina je jich mrtva

Goa'uldi

Goa'uldi jsou parazité, jejichž tělo připomíná tělo hada, nebo velkého červa. Nejčastěji používají jako hostitele lidskou rasu. Vstoupí do hostitelova těla přes zátylek, které potom sami ovládají. Goa'uldi vládnou otrokářskému impériu, proti kterému bojují lidé, Tokrové a občasně i Asgardé. Goa´uldi s Asgardy uzavřelo tzv. smlouvu o chráněných planetách, která zaručuje 26 planetám ochranu proti nim. Goa´uldské technologie nejsou jejich vlastní, ale uradnuté z Antických technologií a přizpůsobené energetickým požadavkům Goa´uldů.

Toláni

Je lidská civilizace v galaxii na planetě Tollan. Avšak díky jejich planetárním sousedům, kterým pomohli v technologickém rozvoji, byla jejich planeta vychýlena z její oběžné dráhy. To se stalo díky masivní explozi planety jejich sousedů. Díky SG-1, která našla poslední skupinu Tolánů se i tito mohli dostat na svoji novou domovskou planetu Tallana. Díky iontovým dělům byly schopni odolat Goa'uldům. Později však Anubis upravil štíty a obrana se stala neúčinnou. Tollana byla Tanithem nakonec zničena.

Antikové

Antikové dříve Alterané jsou rasou, která vynalezla a rozšířila technologii hvězdných bran. Alterané se později kvůli svým názorům rozdělili na dvě neslučitelné frakce Oriové a Antikové. Vyvinuli se přibližně před 10-ti milióny let. Před asi 5-ti milióny let se v naší galaxii začala šířit choroba, kterou nebyli schopni vyléčit. Tudíž vyvinuli zbraň, která dokáže zničit veškerý život v galaxii, ale i ho zasít. Antikové tedy všechen život v Mléčné dráze zaseli znovu. Antikové později odešli do galaxie Pegasus. Se svojí nejvyspělejší technologií se stali jednou ze čtyř ras Aliance (spolu s Asgardy, Noxy a Furlingy).

Před 10-ti tisíci lety se setkali se stejně vyspělým druhem Wraithů, kteří během jediného století téměř vyhladili jejich rasu. Avšak Antikové si za vznik Wraithů mohou sami. Zůstalo jen jediné město, Atlantis. Toto město bylo schopné díky své technologii štítů a zbraní vyhrát každou bitvu, ale válku už ne. Antikové proto město potopili pod hladinu oceánu a odešli na svoji dávnou domovskou planetu, Zemi, kde dožili své životy nebo se povznesli.

Po Anticích zůstala v galaxii Pegasus nová vyspělá rasa, Asurané. Jednalo se původně o nanotechnologii určenou k likvidaci Wraihtů. Postupně se ale vyvinuli na nejvyspělejší úroveň jakou znali do lidské podoby. Díky své technologie replikace se stali účinnou zbraní.

Celá jejich pokladnice vědomostí byla uložena v archivu znalostí Antiků, která zachytí plukovníka O´Neilla a přenese mu do mozku veškeré jejich vědomosti. Pozemšťané se stále snaží najít bájné město Antiků Atlantis kam uschovaly veškeré své zbraně. Nakonec se zjistí že tato pokladnice se nachází na Zemi v Antarktidě a díky zbrani která je napájena zařízením zvaným ZPM je odražen útok Anúbise na Zemi. Bohužel při tomto použití se zařízení ZPM vybije a proto je důležité najít další zdroj.

Dr. Jackson rozluští adresu brány ztracené město Antiků Atlantis v galaxii Pegasus. Mise Atlantis, vedená Dr. Weirovou zajistí město, které se vynoří na hladinu a začnou prozkoumávat jejich technologie i okolní planety. Po nechtěném probuzení spících Wraithů se Atlantida stává hlavním cílem. Díky tomu, že nás Wraithové podcenili jsme odrazili první vlnu útoku. Za použití antických technologií města a asgardských technologií na lodích Daidalos a Apollo vedeme s novými spojenci v galaxii Pegasus válku proti Wraithtům i proti Asuranům.

Po té co bylo zničeno více než 99% Asuranů a i jejich planeta, se staro-novým nepřítelem Altantis stává nový druh Wraithů. Tito jsou mnohem silnější a odolnější, navíc poslouchají pouze jednoho velitele, Michaela.

Oriové

Oriové jsou skupinou povznesených bytostí. Původně byly jednou civilizací společně s Antiky. Později se však pro názorové rozdíly rozešli. Zatímco Antikové založili svoji kulturu na vědě, Oriové vytvořili náboženství označované jako Počátek, které s příslibem povznesení šířené svými převory. Z věřících v nižších sférách bytí získávají energii. Oriové nevěděli, že v naší galaxii jsou nevěřící.

Díky objevu zařízení Dr. Jacksonem a Valou Mal Doran se Oriové dozvěděli, že Mléčná dráha je osídlena, začali posílat své převory do Mléčné dráhy, aby obracely nevěřící k víře v Počátek. Vala Mal Doran se dostane do galaxie Oriů. Vala Otěhotní a přivede na svět Adriu, Orici. Adria se postavila do čela armády a snaží se obrátit na víru galaxii. Ti víře postaví musejí být zničeni.

Dr. Jackson spolu s antikem Merlinem vytvoří zbraň, která je schopna zničit povznesené bytosti. Tato zbraň je poslána do Orijské galaxie na orijské lodi a tak Orie zničí. Adria, která je poté zajata se na palubě pozemské lodi Odyssea povznese. Tím získala veškerou energii Oriů a stala se tak nejmocnější povznesenou bytostí ve vesmíru.

Poté, co Dr. Jackson aktivoval Archu pravdy (The Ark of Truth) na Celestis, což způsobilo okamžitou ztrátu převorů i věřících, je Adria oslabena natolik, aby se s ní mohla utkat Morgana le Fay.

Herci:

 • (plk. -> brig. gen. ->) gen. maj. Jack O'Neill - Richard Dean Anderson (1997-2005)
 • Dr. Daniel Jackson - Michael Shanks (1997-2002, 2003-2007)
 • (kapt. -> maj. ->) plk. Samantha CarterováAmanda Tapping (1997-2007)
 • Jaffa Teal'cChristopher Judge (1997-2007)
 • plk. Cameron MitchellBen Browder (2005-2007)
 • Vala Mal DoranClaudia Black (2004-2007)
 • (gen. maj.->) gen. por. George HammondDon S. Davis (1997-2004)
 • Jonas QuinnCorin Nemec (2002-2003)
 • gen. maj. Hank LandryBeau Bridges (2005-2007)

   

  14 mld. let BC » Vznik vesmíru
  5 mld. let BC » Zánik velké hvězdy asi 30000 LY od jádra galaxie Mléčná dráha.
  Z trosek vzniká hvězda nová.
  4,5 mld. let BC » Vytvořena nová hvězda. Z plynů kolem ní se tvoří 8 planet.
  4 mld. let BC » Vznik Země.
  3 mld. let BC » Počátky života na třetí planetě v soustavě.
  65 mil. let BC » Zánik dinosaurů při dopadu planetesimály a průměru 10 km.
  50 mil. let BC » Alteranští vědci zjistí, že by se jejich druh mohl vyvinout tak, že by existovali jen jako energie. Alterané se rozdělují na dva národy, Alteraní a Ori. Začíná občanská válka.

  » Alterané, kteří nechtějí bojovat s vlastními bratry, staví „Veleloď“ a opouští svou galaxii. Po velmi dlouhé cestě přiletěli do Mléčné dráhy.

  » Alterané začínají kolonizovat galaxii. Jedna z prvních planet, kde se usadili, byl Praclarush Teaonas. Hlavní základnu si udělali na třetí planetě sluneční soustavy a pojmenovali jí Avalon. Začínají budovat systém Hvězdných Bran. Alterané si začínají říkat Antikové.

  30 mil. let BC » Antikové opouštějí Proclarush Teonas z důvodu zániku tamější hvězdy. V malé základně nechají funkční ZPM.
  10 mil. let BC » Po celé galaxii řádí neznámí virus. Antikové se pokouší sestrojit stroj času, ale neuspějí. Proto na planetě, později známé jako Dakara, postaví velkou mocnou zbraň a zničí veškerý nakažený život v galaxii. Poté účinek zbraně změní a začnou tvořit život.

   

  » Na Avalonu spouštějí Antikové evoluci svého vlastního druhu a rozdělují se na dvě skupiny. První se povznese, protože už je toho fyzicky schopna a netouží dále po konvenčním životu, a druhá se rozhodne Galaxii opustit.

  » Antikové, podle slov Asgarda z 2x15 - The Fifth Race, pravděpodobně odcházejí do galaxie Ida, kde se také na chvíli usazují. Tvoří Alianci Čtyř Ras společně s Asgardy, Noxi a Furlingy.

  » Po několika tisících let se Antikové rozhodnou jít dál a IDU opouštějí. Přilétají do malé Galaxie později známé jako Pegasus. Základnu si udělají v městě Atlantis a začnou si říkat Lantiané. Celou galaxii začínají osévat životem a a vytvořili nový systém Hvězdných Bran.

  » Lantiané oseli životem i planetu kde žil zvláštní druh brouka, tzv. Eratuský brouk.

  9 mil. let BC » Z eratuského brouka živícího se na lidech a občas i na Lantianech začíná vznikat nový druh, kříženec mezi broukem a člověkem.
  3 mil. let BC » Na planetě, později známé jako P3X 888, v Mléčné dráze se vyvinuly predátoři, později známí jako Goa‘uldi. Ti se vyvíjeli dále, až se z predátorů změnili na parazity.
  38 tis. let BC » Antikové opouštějí Valas Cor. Jednu ze tří planet kam později podle legend cestoval Artuš. Ve staroangličtině se planeta jmenuje Sahal.
  18 tis. let BC » Lantiané narazí na hybridy stvořené z Eratuského brouka, kteří se nazývají Wraithové. Začíná s nimi válka.

  » Z Goa‘uldů na P3X 888 se stala krutá parazitická rasa, která použila jako hostitele Unasy a začala používat Hvězdné brány.

  8 tis. let BC » Wraithové Lantiany porazili tak, že jim zbylo už jen jediné město a to Atlantis. Lantiané Atlantis potopí do oceánu a sami opouští planetu a vracejí se na Zemi. V této době se v Atlantis objeví i jistá doktorka Weirová, která tvrdí, že je z 10000 let vzdálené budoucnosti.

  » Goa‘uld Ra přilétá ve své lodi na Zemi a z tamějšími obyvatel si udělá hostitele pro svůj druh. Goa‘uldi opouští prozatímní hostitele Unase a zcela se přeorientují na Lidi.

  » Goauldi utvoří dohodu a každý z nich si na Zem přijde pro několik lidí a začíná Goa‘uldské osidlování planet v galaxii lidmi. Antikové, kteří se vrátili na Zem, se ve velké většině povznesli, někteří se opět spojili s Aliancí a scházeli se na planetě Heliopolis a někteří zůstali na zemi a ovlivňovali tamější lidi. Antik Moros (Miridin nebo později znám jak Merlin) se snese a začíná tvořit zbraň schopnou zničit povznesené bytosti.

  3 tis. let BC » Proti nejvyššímu vládci Ra vzniká vzpoura. K těmto událostem přispěje i to, že tým SG1 použije stroj času instalovaný v Puddle Jumperu. Po té, co Ra odletí, navštěvují Zemi Asgardi a jsou zde považováni za dobré a laskavé bohy. Asgardi si několik lidí vezmou s sebou a vytvoří z nich společnosti žijící na jiných planetách.
  900 let BC » Májové používají antické léčebné zařízení a staví fontánu mládí.
  Rok 0 » Počátek letopočtu na Zemi. Goa‘uld Egeria se vzepře proti ostatním Goa‘uldům a zahájí rebelii. Protože se věří, že ji zabil Ra, tak se její následovníci začnou nazývat Tok‘rové. (Tok‘ra=proti Ra)
  1864 » Narození Bra'tacka
  1899 » Narození Teal'ca
  1928 » Poblíž Gízy u Velkých pyramid nalézá archeolog jménem Langford kamennou desku s kartuší tvořenou šesti neznámými symboly a pod ní nalézá kamenný kruh o průměru 9 metrů.
  1945 » Se svolením prezidenta Trumana začíná archeolog Langford společně se svým asistentem a zároveň snoubencem jeho dcery Cathrin, Ernestem Littlefieldem s výzkumem onoho kruhu. Nakonec se jim podaří vytvořit stabilní červí díru a skrz projde Ernest. Toto se jim nepodaří zopakovat a tak je Ernest považován za mrtvého. Projekt ukončili a Bránu přemístili do skladu ve Washingtonu.
  1965 » Narození Daniela Jacksona.
  1969 » V Čejenské hoře je objevena čtyřčlenná skupina lidí s podivnými zbraněmi. Jsou považováni za ruské špiony, ale ve skutečnosti je to SG-1, která se díky náhodě dostala do tohoto roku. Při hledání cesty zpět do budoucnosti navštěvují Cathrin Langfordovou a zjišťují, kde se Brána nachází. Toto byl impuls, který způsobil, že Cathrin začala s výzkumem Brány.
  1971 » Nicolas Ballard, dědeček Daniela Jacksona nalézá v Belize křišťálovou lebku a je přenesen do pyramidy Obrů.
  1982 » Kapitán Jack O‘Neill se účastní tajné akce v Berlíně, při níž je smrtelně zraněn jeho nadřízený John.
  1992 » Cathrin Langfordová je stále vedoucí výzkumu Bány. ale ta je převezena do zařízení v Chejenských horách a vojenským velitelem se stává Generál major West.
  Kapitán Samantha Carterová pracuje jako vedoucí výzkumu technologie Brány v pentagonu.
  1993 » Žena generála Hammonda umírá na rakovinu.
  1994 » Doktorka Cathrin Langfordová navštěvuje doktora Daniela Jacksona známého pro své odvážné teorie o Starém Egyptě. Daniel se připojuje k projektu a zkoumá zvláštní znaky na kartuši. Za 2 týdny problém vyřeší a je vytvořena červí díra na Abydos. Formuje se první výprava a na Abydos je poslána skupina vojáků vedena plukovníkem O‘Neillem. Jednotku přepadne Goa‘uld Ra a hrozí zničením velké části Země. Nakonec je poražen a O‘Neill se spolu se dvěma přeživšími muži vrací zpět na Zem. Daniel zůstává na Abydosu a zkoumá tamější nápisy a historii.
  1995 » Plukovník O‘Neill je poslán do zálohy a do předčasného důchodu Novým velícím v Čejenské hoře se stává Generál major George Hammond. Na Bráně jsou chvíli dělány různé pokusy a poté je celý projekt ukončen.
  1996 » Kapitán Carterová zkoumá alternativní využití brány. Například na cestování časem.
  1997 » Na Zem pronikají Jaffové vedení Apophisem. O‘Neill je opět povolán do aktivní služby. Z pentagonu je do Čejenské hory převelena Kapitán Carterová. Začíná druhá mise na Abydos a návrat Daniela Jacksona na Zemi. Mise na Chulak, domovský svět Apophisových Jaffů. Teal‘c se přidává k lidem a pomáhá jim utéct z vězení. Formuje se 9 SG týmů zkoumajících celou galaxii.

  » První kontakt s Noxi. Nalezení Ernesta Littlefielda.

  » Nalezení druhé Hvězdné Brány v Antarktidě. První setkání s Bra'tackem.

  1998 » První kontakt lidí s alternativní realitou, když Daniel nalezne na P3R-233 kvantové zrcadlo a projde do reality, kde právě na Zemi útočí Goa‘uldi. Díky této zkušenosti je útok v naší realitě odražen a Apophis je téměř zabit. (1. záchrana Země)

  » Wraithové ničí Satedu a specialistu Ronona Dexe mění ve štvance.

  » První neoficiální setkání s Tok‘ry. První kontakt s Asgardy.

  » První oficiální setkání s Tok’ry s kterými je uzavřena aliance. Generálmajor Jakob Carter se stává hostitelem Selmak a hlavním prostředníkem mezi lidmi a Tok‘ry.

  » Do O‘Neillova mozku se nahrají veškeré vědomosti Antiků. Staví zdroj energie a poprvé cestuje mimo Galaxii na Othalu, kde mu Asgardi pomohou. Díky zvláštním událostem je SG-1 poslána do roku 1969. První kontakt s Reety a Duchy.

  1999 » SGC je skrz Bránu spojena s černou dírou. (2. záchrana Země)

  » Asgardi zastupovaní Thorem vyjednávají na Zemi s Goa‘uldy o Chráněných planetách. Smlouva je uzavřena a 27 planet má status Chráněné a všichni Vládci soustavy musí zajistit, aby tam Goa‘uldi nikdy nechodili.

  »Druhý kontakt lidí s paralelní realitou

  2000 » Goa‘uld Sokar připravuje flotilu a chystá se zaútočit na ostatní Vládce. SG-1 se vydává na misi na Natu. Sokar je zabit.

  » Do SGC pronikají mimozemšťané s technologií na kopírování obrazu. (3. záchrana Země)

  » První kontakt s Obry a s Replikatory. Replikátoři v Thorově lodi Beliskner útočí na Zem. Jsou poraženi, ale napadnou i Ruskou ponorku třídy Foxtrot jménem Kosa. (4. záchrana Země)
  V domovské galaxii Asgardů útočí Replikátoři stále víc, ale díky Carterové jsou poraženi.

  » Neoficiální první kontakt s Antiky.

  » Rusové naleznou Bránu a díky informacím od Maybourna spouští vlastní program. Po pár týdnech program ukončují.

  2001 » Lidé se pokoušejí o první letoun s mimozemskou technologií. Výsledkem je X-301, ale tento model je nefunkční.

  » Heru‘ur se chce spojit s Apophisem v Gobinské soustavě. Apophis Heru‘ura zabíjí a přebírá jeho armádu.

  » V systému Vorash je zničena téměř celá Apophisova flotila. SG-1 na palubě Hataku se spolu s Apophisovou mateřskou lodí dostává díky narušení subprostoru 4 miliony světelných let daleko a naráží na Replikátory. Ti upraví hyperpohon Hataku, aby se loď dostala zpět do Mléčné Dráhy. Replikátoři jsou poraženi a Apophis zabit.

  » Setkání s Asheny

  » Goa‘uldi jednají v soustavě Hassara o neútočení.

  » Nalezena Rees. Android zodpovědný za vytvoření první generace Replikátoru. Replikatoři zobsazují SGC. (5. záchrana Země)

  » Anubis útočí pomocí naquadahového asteroidu na Zemi. (6. záchrana Země)

  » Amerika a Rusko uzavírají dohodu o sdílení technologií.

  2002 » Goa‘uldi vylepší své štíty a vyhlásí Asgardům válku. Zajmou Thora a získají od něj určité technologie.

  » Daniel Jackson se povznáší.

  » Anubis útočí na Zemi pomocí antické zbraně na ničení Hvězdných bran.

  » Lidmi je postavena první loď schopná mezihvězdných letů s označením X-302.

  » Anubisova zbraň je zničena a hrozba výbuchu pozemské Brány je zažehnána. (7. záchrana Země)

  » Jonas Quin se připojuje k SG-1.

  » V SGC operuje Ruský tým pod vedením pplk. Sergeje Ivanova.

  » Je postavená první lidská vesmírná loď větší velikosti a označením X-303.

  » Asgardi shromáždí všechny Replikátory na své planetě Halle. Díky SG-1 jsou Replikatoři uvězněni v bublině se zpomaleným časem.

  » Pentagon se o tajemství brány podělí s Anglií, Francii a s Čínou.

  » Anubis hledá goa‘uldské Oči, což jsou velmi mocné krystaly. Postaví obrovskou mateřskou loď a s pomocí Očí vytvoří super zbraň.
  Abydos je zničen, ale díky Omě jsou všichni jeho obyvatele povzneseni.

  » Daniel zjistí, že povznesené bytosti jsou Antikové a Anubis je napůl povznesená bytost.

  » První zmínka o antickém ztraceném městě.

  2003 » Daniel Jackson je seslán zpět do normální úrovně existence.

  » Anubis útočí na Kelownu a jeho loď je zničena Baalem.

  » Jonas se vrací na svou domovskou planetu a Daniel se znovu stává člen SG-1

  » Anubis vytváří pomocí znalostí z mysli Jonase Quina a s pomocí Goa‘ulda Thota "Kullské válečníky", velmi silné a opancéřované "vojáky" schopné napáchat hodně škody.

  » Dr. Lee a Dr. Jackson se vydávají do Jižní Ameriky a hledají antické zařízení, které by mohlo sloužit jako zbraň proti Kullům.

  2004 » Je vytvořena letka letounů F-302

  » Anubis, který také hledá Ztracené město, je přesvědčen, že lidé mají více informací o jeho poloze. A tak shromažďuje celou svou flotilu a chystá se zaútočit na Zemi.

  » Novým presidentem USA je zvolen Henry Hays a je přinucen odvolat Hammonda z velení SGC.

  » SG-1 se vydává na původně antickou planetu a do O‘Neillovi mysli jsou znovu nahrány veškeré vědomosti Antiků.

  » Anubis vysílá předvoj své flotily k Zemi, aby zjistil možnost obrany.
  O‘Neill s antickými vědomosti přiměje ostatní, aby ho následovali na planetu Proclarush Teonas. Tam nalezne funkční ZPM, antický zdroj energie. Cestou zpět přilétá Anubis k Zemi a začíná systematicky ničit satelitní síť. SG-1 přilétá nad Antarktidu a dostává se do antické základny. Na pomoc SG-1 je vyslán Prometheus a letka F-302. Velitelem Promethea se stává Hammond. O‘Neill použije ZPM a pomocí antických „střel“ zničí celou Anubisovu flotilu. (8. záchrana Země)
  Sám pak upadá do kriostáze.

  » Asgardi nechali svou planetu Hallu, na které byli uvězněni Replikatoři zhroutit v černou díru.

  » SGC jedná s Vládci Soustavy o příměří a o likvidaci Vládce Baala.

  » Díky O‘Neillovým znalostem Asgardi porazí Replikátory na své nové planetě Orille.

  » Pátý (humanoidní replikátor) vytvoří Replicarterovou a podaří se mu z Orilly utéct.

  » O‘Neill je povýšen na Brigádního Generála a je mu svěřeno velení nad SGC.
  Major Carterová je povýšena také a to na Podplukovníka.
  Generálmajor Hammond je převelen do úřadu s názvem „Homeworld security“ a je povýšen na Generálporučíka.

  » V Antarktidě je postavena výzkumná stanice s personálem z tuctu zemí. Vedení této expedice je dáno Dr. Weirové. Daniel Jackson objevuje polohu ztraceného města a jeho jméno, Atlantis.

  » Na Atlantis je vyslána expedice vedená Dr. Weirovou a v nové galaxii naráží na nové nepřátele, Wraithy, které probudí z hybernace a začínají s nimi válku.

  2005 » První kontakt s Genii.

  » Replicarterová podvede lidi a nalezne obranu proti antickému disruptoru.

  » Lidé bojují o Atlantis s Genii, kteří ji chtěli obsadit.

  » Na jedné planetě nachází SG-1 antickou časovou loď.

  » Expedice na Atlantis nalézá ve stázi deset tisíc let starou Dr. Weirovou, která když přišla na atlantis nalezla časovou loď a dostala se deset tisíc let do minulosti, do doby, kdy byla Atlantis obléhána Wraithy

  » Replikatoři včele s Replicarterovou zahájili totální útok proti Goa‘uldům. Díky antickému zařízení na Dakaře jsou Replikátoři stejně jako Goa‘uldi poraženi. (9. záchrana [Země])

  » Je vytvořen svobodný Jaffský národ se sídlem na Dakaře.

  » Anubis je zneškodněn Omou.

  » Wraithové se vydávají obsadit Atlantis, kvůli přístupu na Zem.

  » SG-1 použije nalezenou antickou časovou loď a vydává se pět tisíc let do minulosti, do Starého Egypta, aby našli ZPM. Během jejich pobytu podnítí obyvatele k revoluci a vyhnání Ra ze Země.

  » Brigádní Generál Jack O‘Neill je povýšen na Generálmajora a převelen do „Homeworld security“. Novým velícím SGC se stává Generálmajor Hank Landry. Pplk. Carterová je převelena do Oblasti 51 a Teal‘c odchází na Dakaru.

  » Začíná se sériově vyrábět bitevník X-304. První nese název Daedalus.

  » Wraithové odlétají od Atlantis, protože si myslí, že ji její obyvatelé zničili sami.
  Poručík Ford se stává závislým na wraithském enzymu.

  » Podplukovník Cameron Mittchel se stává velitelem SG-1 a znovu jí dává dohromady.

  » Na Mléčnou dráhu útočí noví nepřátelé: zlé povznesené bytosti Ori. Po celé galaxii vysílají své věrozvěsty, aby šířili Počátek, náboženství Ori.

  » Wraithové začínají trpět hladem a vypukuje mezi nimi občanská válka.

  » Ori nakazili Zemi smrtelným virem. SG-1 s pomocí descentovaného Antika Orlina nalézá lék. (10. záchrana Země)

  2006 » Prométheus zničen, nahrazen druhou lodi X-304 s jménem Odysea.

  » SG-1 najde záznamy o Merinově tajné zbrani schopné zničit povznesené bytosti.

  » Ori úspěšně vytvoří v Mléčné Dráze Superbránu a čtyři jejich lodě zaútočí na flotilu Hattaků a dvě lidské X-304. Loď Korolev je zničená a Odysea je poškozena.
  Oriská křížová výprava začíná.

  » Doktor Beckett vyvíjí retrovirus, který odděluje z wraithské DNA Tu část z eratuského brouka a vytváří z nich lidi. První testování nedopadne dobře a Wraith, kterého nazvou Michael, se snaží stát se znovu tím čím byl.

  » Je nalezena lantianská loď Hippaferalkus, přejmenovaná na Orion.

  » Wraithové se spojí s lidmi na Atlantis a chtějí použít jejich retrovirus, aby z nepřátelských Wraithů udělali lidi, na kterých by se mohli krmit. Ve skutečnosti jsou lidé podvedeni a Wraithové získávají informace o mezigalaktickém pohonu a polohu Země.

   

 •